top of page

ACCELERATING CHILDREN'S MUSEUMS IN V4

„Dětské muzeum je vklad do budoucnosti. Pomocí při založení dětského muzea podporuje společnost svůj vlastní rozvoj: budoucí přední inženýry, vědce, podnikatele, umělce, učitele, řemeslníky i snílky, kteří jsou dnes ještě dětmi.“ 

Mary Sinker, dlouholetá ředitelka Kohl Children's Museum, Chicago, USA.

První dětská muzea vznikla v USA před více než 100 lety. V 70tých letech minulého století se tímto systémem nechaly inspirovat státy západní Evropy a začaly reformovat klasická muzea. Abychom i my zpřístupnily muzea široké veřejnosti, integrovaly je do systému vzdělávání a tím výrazně zvýšily efekt kreativního vzdělávání na společnost, rozhodli jsme se oslovit partnery z Visegrádské čtyřky a připravili společný projekt s názvem „Accelerating children´s museums in V4“.

Tento projekt, na který jsme získali zdroje z Mezinárodního Visegrádského fondu, umožnil zvýšit kvalifikaci manažerů v řízení dětských muzeí v Čechách, na Slovensku, Maďarsku a Polsku, aby tyto organizace, zaměřující se na práci s dětmi, byly úspěšné, stabilizované a jejich fungování trvale udržitelné.

visegrad_fund_logo.png
bottom of page